Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
enna
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän enna arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Kokki, varas, vaimo ja rakastaja (1989)
(The Cook the Thief His Wife & Her Lover)
6
Yksi lensi yli käenpesän (1975)
(One Flew Over the Cuckoo's Nest)
6
Alaston satama (1954)
(On the Waterfront)
6
Julma maa (1973)
(Badlands)
6
Papillon (1973)
6
Ed Wood (1994)
5
Pelkoa ja inhoa Las Vegasissa (1998)
(Fear and Loathing in Las Vegas)
5
Hyvät, pahat ja rumat (1966)
(Il buono, il brutto, il cattivo)
5
Viiltäjä (2001)
(From Hell)
5
Puhallus (1973)
(The Sting)
5
Beetlejuice (1988)
5
Unelmien sielunmessu (2000)
(Requiem for a Dream)
5
Fellinin Rooma (1972)
(Roma)
5
Alien - kahdeksas matkustaja (1979)
(Alien)
5
Huuliharppukostaja (1968)
(C'era una volta il West)
5
Kolme väriä: Sininen (1993)
(Trois couleurs: Bleu)
5
Jedin paluu (1983)
(Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi)
5
Armoton (1992)
(Unforgiven)
5
Bananas - minä ja vallankumous (1971)
(Bananas)
5
E.T. the Extra-Terrestrial (1982)
5
1
... 4 ...
45
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute