Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
JobeC
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän JobeC arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
The Fifth Element - puuttuva tekijä (1997)
(The Fifth Element)
"
Yksittäiset osat eivä loista mitenkään ihmeemmin, mutta kokonaisuus toimii hyvin.
"
10
Melkein julkkis (2000)
(Almost Famous)
10
Hyvät, pahat ja rumat (1966)
(Il buono, il brutto, il cattivo)
10
Pi - usko kaaokseen (1998)
(Pi)
10
Rare Exports Inc. (2003)
10
28 päivää myöhemmin (2002)
(28 Days Later...)
10
Das Boot - sukellusvene U-96 (1981)
(Das Boot)
"
The sukellusvene-elokuva.
"
10
American History X (1998)
10
Pulp Fiction - tarinoita väkivallasta (1994)
(Pulp Fiction)
10
Bowling for Columbine (2002)
10
Fight Club (1999)
10
Henkien kätkemä (2001)
(Sen to Chihiro no kamikakushi)
10
Amélie (2001)
(Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)
10
Kiitos että poltatte (2005)
(Thank You for Smoking)
9
Tähtisumua (2007)
(Stardust)
"
Satua sisäiselle lapselle. Edellisen kerran näin hyvä fiilis elokuvasta jäi Little Miss Sunshinesta.
"
9
Crash (2004)
9
Heat - ajojahti (1995)
(Heat)
9
Rita Hayworth - avain pakoon (1994)
(The Shawshank Redemption)
9
Leon (1994)
(Léon)
"
"I like these calm moments before the storm."
"
9
Happiness - onni (1998)
(Happiness)
9
1 ...
43
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute