Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Nomadess
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Nomadess arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Kummisetä (1972)
(The Godfather)
8
Fight Club (1999)
8
Kuudes aisti (1999)
(The Sixth Sense)
8
Snatch - hävyttömät (2000)
(Snatch.)
7
Mulholland Drive (2001)
7
Kaunis mieli (2001)
(A Beautiful Mind)
7
Forrest Gump (1994)
7
Thelma ja Louise (1991)
(Thelma & Louise)
7
Cube - kuutio (1997)
(Cube)
7
Uhrilampaat (1991)
(The Silence of the Lambs)
7
Unelmien sielunmessu (2000)
(Requiem for a Dream)
6
12 apinaa (1995)
(Twelve Monkeys)
6
Taru sormusten herrasta: Sormuksen ritarit (2001)
(The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring)
6
Basic Instinct - vaiston varassa (1992)
(Basic Instinct)
6
Rita Hayworth - avain pakoon (1994)
(The Shawshank Redemption)
6
Eyes Wide Shut (1999)
6
Nousukausi (2002)
6
Jackie Brown (1997)
6
Kala nimeltä Wanda (1988)
(A Fish Called Wanda)
6
Elämäni John Malkovichina (1999)
(Being John Malkovich)
5
1
2
3
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute