Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
anderssonx3
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän anderssonx3 arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Spider-Man 2 - Hämähäkkimies 2 (2004)
(Spider-Man 2)
5
Tabu (1999)
(Gohatto)
5
Ennustus (1976)
(The Omen)
5
Oldboy (2003)
(Oldeuboi)
"
Liiallinen tyylittely yrittää peittää elokuvan varsin heikkoa juonta. Itselleni ei kyllä tullut elokuvasta mitään sanomaa, muuta kuin että "insesti on kivaa, kunhan ei tiedä sitä".
"
5
Audition (2000)
(Ôdishon)
5
Summer of Sam (1999)
5
Broadwayn kutsu (1996)
(Waiting for Guffman)
5
Simone - unelmien nainen (2002)
(S1m0ne)
5
Kerran sotureita (1994)
(Once Were Warriors)
5
Olen kunnon tyttö (1999)
(But I'm a Cheerleader)
5
Koirankynnen leikkaaja (2004)
"
Ei kohun arvoinen, mutta ajankuvauksena hieno.
"
5
American History X (1998)
5
Polkupyörävarkaat (2001)
(Shiqi sui de dan che)
5
Perhe on painajainen (2000)
(Meet the Parents)
5
Espanjalainen vanki (1997)
(The Spanish Prisoner)
5
Rakkauden viimeinen siirto (2000)
(The Luzhin Defence)
5
Priscilla - aavikon kuningatar (1994)
(The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert)
5
Kill Bill: Vol. 2 (2004)
5
Nabbie's Love (1999)
(Nabbie no koi)
5
Huviretki painajaisiin (1998)
(La classe de neige)
5
1
... 27 ...
30
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute