Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
jouilalask
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän jouilalask arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Viettelyksen vaunu (1951)
(A Streetcar Named Desire)
8
Kuningatar Kristiina (1933)
(Queen Christina)
8
Tissi ja kuu (1994)
(La teta y la luna)
8
Kaunotar ja Hirviö (1991)
(Beauty and the Beast)
8
Rosa Was Here (1994)
8
Kysymys elämästä ja kuolemasta (1946)
(A Matter of Life and Death)
8
Orlando (1992)
8
Elossa (1993)
(Alive)
8
Mustat donkkaa tykimmin (1992)
(White Men Can't Jump)
8
Larry Flynt - minulla on oikeus (1996)
(The People vs. Larry Flynt)
8
Malcolm X (1992)
8
Lahjakas herra Ripley (1999)
(The Talented Mr. Ripley)
8
Onnen maa (1993)
8
Naked (1993)
8
Linnut (1963)
(The Birds)
8
Tavarataivas (2013)
8
Easy Rider - matkalla (1969)
(Easy Rider)
8
The Matrix (1999)
8
Isä (1989)
(Dad)
8
Suolaista ja makeaa (1995)
8
1
... 23 ...
94
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute