Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
jouilalask
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän jouilalask arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
007 - Pallosalama (1965)
(Thunderball)
8
Kesäleski (1955)
(The Seven Year Itch)
8
Brüno (2009)
"
Useat hyvät naurut tästäkin sai, mutta pidin enemmän Boratin rahvaanomaisesta huumorista.
"
8
Linnoitus (1993)
(Fortress)
8
Kesyttömät cowboyt (1972)
(The Culpepper Cattle Co.)
8
Konttorirotat (1999)
(Office Space)
"
Tämä tarjoaa toimistotyötä tekevällä jopa vapauttavaa terapiaa.
"
8
Moskiittorannikko (1986)
(The Mosquito Coast)
8
Siivet (1927)
(Wings)
8
Saippuakuplia (1991)
(Soapdish)
8
Kinsey (2004)
8
Kolme kuningasta (1999)
(Three Kings)
8
Sanaton rakkaus (1986)
(Children of a Lesser God)
8
Paholaisen silmät (1985)
(Cat's Eye)
8
Haastaja (1975)
(Hard Times)
8
Sadepuun maa (1957)
(Raintree County)
8
Kim (1950)
8
Viidakkokuume (1991)
(Jungle Fever)
8
Karuselli (1956)
(Carousel)
8
Sissit (1963)
8
Ruutia, räminää ja rakkautta (1923)
(Our Hospitality)
"
Sisältää mielestäni elokuvan historian hauskimman junamatkan.
"
8
1
... 12 ...
94
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute