Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Zuah
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Zuah arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Yhden miehen yhtye (2005)
(One-Man Band)
9
Match Point (2005)
9
A Love Song for Bobby Long (2004)
9
Strange Days (1995)
9
Unelmien sielunmessu (2000)
(Requiem for a Dream)
9
Kuu (2009)
(Moon)
9
Master and Commander: Maailman laidalla (2003)
(Master and Commander: The Far Side of the World)
"
Loistava meriseikkailu vanhanajan malliin. Hyvät roolisuoritukset ja erinomainen ääniraita. Harvinaista herkkua nykyisten erikoistehosterymistelyiden keskellä.
"
9
Kill Bill: Vol. 2 (2004)
9
Scarface - Arpinaama (1983)
(Scarface)
9
Irreversible - syntiset (2002)
(Irréversible)
9
Batman Begins (2005)
9
Sin City (2005)
9
Monster's Ball (2001)
9
Inception (2010)
9
Lucky Number Slevin (2006)
9
12 Years a Slave (2013)
9
Avaa silmäsi (1997)
(Abre los ojos)
9
Heat - ajojahti (1995)
(Heat)
9
Bound (1996)
9
Yön ritari (2008)
(The Dark Knight)
9
1
... 9 ...
114
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute