Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
superslacker
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän superslacker arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Schindlerin lista (1993)
(Schindler's List)
8
Kimpassa (2000)
(Tillsammans)
8
Ladykillers (2004)
(The Ladykillers)
"
älyttömän hauska, nauroin vedet silmissä.
"
8
High Fidelity - uskollinen äänentoisto (2000)
(High Fidelity)
8
Annie Hall (1977)
8
The Royal Tenenbaums (2001)
8
Frida (2002)
8
Ja äitiäs kans (2001)
(Y tu mamá también)
8
The Matrix (1999)
8
Kellopeliappelsiini (1971)
(A Clockwork Orange)
8
Imperiumin vastaisku (1980)
(Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back)
8
Terminator 2 - tuomion päivä (1991)
(Terminator 2: Judgement Day)
8
Tähtien sota: Episodi I - Pimeä uhka (1999)
(Star Wars: Episode I - The Phantom Menace)
8
Juokse Lola! (1998)
(Lola rennt)
8
Lost in Translation (2003)
"
mahtava leffa jossa ei sinäänsä tapahdu mitään ratkaisevaa, vaan keskitytään fiilistelyyn, niinkuin virgin suicidesissakin, tosin, tämä on vielä parempi. mahtava tunnelma koko elokuvan ajan.
"
8
Kadonneen aarteen metsästäjät (1981)
(Raiders of the Lost Ark)
8
Koneenkäyttäjä (2004)
(The Machinist)
8
Syntyneet tappajiksi (1994)
(Natural Born Killers)
8
Lolita (1997)
8
Pelimiehet (2003)
(Matchstick Men)
8
1
2 ...
11
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute