Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
lisko
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän lisko arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Meet John Doughboy (1941)
6
Hellboy (2004)
6
Gulliverin matkat (1939)
(Gulliver's Travels)
6
007 ja kultainen silmä (1995)
(GoldenEye)
6
Frequency - yhteys kuolemaan (2000)
(Frequency)
6
Feast (2005)
6
F/X - murha tilauksesta (1986)
(F/X - Murder by Illusion)
6
EuroTrip (2004)
6
Kuolleiden aamunkoitto (2004)
(Dawn of the Dead)
"
Paikoitellen varsin toimiva zombisplatteri. Visuaalisesti hienoja juttuja, mutta valitettavasti musiikkipuoli jäi laadullisesti kuvan ja muun äänen jälkeen selvästi. Kaikenkaikkiaan helppoa ja ammattitaidolla tehtyä suurten massojen zombiviihdettä.
"
6
Sähköputkimies (1996)
(The Cable Guy)
6
Bruce taivaanlahja (2003)
(Bruce Almighty)
6
Ford Fairlane - rokkidekkari (1990)
(The Adventures of Ford Fairlane)
6
40 päivää ja 40 yötä (2002)
(40 Days and 40 Nights)
6
Bertoluccin kuu (1979)
(La luna)
6
101 Reykjavik (2000)
(101 Reykjavík)
"
Kirjan jälkeen elokuva oli pettymys, mutta onneksi alkuperäisen tarinan vetovoimaa oli vielä mukana.
"
6
Dumbo (1941)
6
V*tun neljätoista (2004)
(Fjorton suger)
6
The Night Before Christmas (1941)
6
Baby Puss (1943)
6
Snowbody Loves Me (1964)
6
1
... 93 ...
168
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute