Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
lisko
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän lisko arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Muutostiloja (1980)
(Altered States)
7
Chaplinin Poika (1921)
(The Kid)
7
Ja Jumala loi... naisen (1956)
(Et Dieu... créa la femme)
7
Hurja joukko (1969)
(The Wild Bunch)
7
Paholaisen naamio (1960)
(La maschera del demonio)
7
Roving Mars (2006)
7
Consent (2004)
7
The Robber (2010)
(Der Räuber)
7
Kiss of the Dragon - lohikäärmeen suudelma (2001)
(Kiss of the Dragon)
7
Kaunis elämä (1997)
(La vita è bella)
7
Grindhouse: Death Proof (2007)
(Death Proof)
7
Judex - salaperäinen kostaja (1963)
(Judex)
7
Steve Zissoun Vedenalainen maailma (2004)
(The Life Aquatic with Steve Zissou)
7
Hôtel des Invalides (1952)
7
Amarcord (1973)
7
Audition (2000)
(Ôdishon)
7
Järvi (2006)
"
Toimiva käsikirjoitus ja hyvät musiikit eivät lyhytelokuvaa koskaan pahenna ja vielä kun mukaan on saatu hyvät näyttelijät, niin paketti on kasassa. Suomalaisella tavalla hauska.
"
7
Salainen agentti 007 ja tohtori No (1962)
(Dr. No)
7
Magneettimies (2009)
7
Slavek the Shit (2004)
7
1
... 79 ...
168
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute