Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
lisko
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän lisko arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Juhlijat (1930)
(Blotto)
7
Evo (2006)
"
Demomainen lyhyt animaatio evoluutiosta. Visuaalisesti kaunis, äänipuolen yksinkertaisuus häiritsi aluksi, loppupuolelle päästäessä sen oli jo paremmin sisäistänyt, joskaan ei täysin hyväksynyt. Sisältö jäi hiukan ohkaiseksi, mutta demoskenemäisyydestä isot bonuspisteet.
"
7
Beck: Kartelli (2001)
(Beck: Kartellen)
7
Candyman (1992)
7
Pleasantville - onnellisten kaupunki (1998)
(Pleasantville)
7
Ip Man (2008)
7
Sellaisena kuin sinä minut halusit (1944)
7
Rakkauden pesä (1923)
(The Love Nest)
"
Romanttinen meri- ja rosvoseikkailu Buster Keatonin tyyliin. Synkkiä sävyjä on mukana, mutta loppu sentään antaa hieman toivoa paremmasta.
"
7
Nalle Puh (1969)
(Vinni-Pukh)
7
Presto (2008)
7
Day Off the Dead (2004)
7
Papillon (1973)
7
Epäilyksen varjo (1943)
(Shadow of a Doubt)
7
Fourteen (2006)
7
Nimet marmoritaulussa (2002)
(Nimed marmortahvlil)
7
Break & Enter (1999)
7
Violent Cop (1989)
(Sono otoko, kyobo ni tsuki)
7
Elevator World (1999)
7
Feed the Kitty (1952)
7
Entr'acte (1924)
"
Elokuvan opetus kiteytettynä: perässäjuoksijana et voita mitään, päinvastoin, voit hävitä kokonaan.
"
7
1
... 63 ...
168
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute