Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
lisko
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän lisko arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Ulos kaapista (2001)
(Le placard)
8
Tappava suudelma (1955)
(Killer's Kiss)
8
View from the Overlook: Crafting 'The Shining' (2007)
8
The Visions of Stanley Kubrick (2007)
8
Boheemielämää (1992)
8
Calamari Union (1985)
8
Scanners (1981)
8
Kiertotie (1945)
(Detour)
8
Golem. Miten hän tuli maailmaan (1920)
(Der Golem, wie er in die Welt kam)
8
Revolution OS (2001)
8
Sininen enkeli (1930)
(Der blaue Engel)
8
The Last King of Scotland (2006)
7
Last Action Hero (1993)
"
Loppua kohden parantuva Last Action Hero on yllättävän itseironinen ja -tietoinen toimintaelokuva. Metafiktion keinoja hyväksikäyttävä tarina on perustoimintaa muutaman askelen edellä ja pituudestaan huolimatta jaksaa viihdyttää. Schwarzenegger osaa näytellä itseään.
"
7
Kill Bill: Vol. 1 (2003)
7
Pulse (2001)
(Kairo)
7
Jappervokki (1977)
(Jabberwocky)
7
The Isle (2000)
(Seom)
"
Kaunis, mutta raaka elokuva. Monimerkityksinen ihmisten välisten suhteiden kuvaus hienoa loppua myöten.
"
7
Impostor - soluttautuja (2002)
(Impostor)
7
Silmänkääntäjä (2006)
(The Illusionist)
7
Yö voodoo-saarella (1943)
(I Walked with a Zombie)
7
1
... 51 ...
168
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute