Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
lisko
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän lisko arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Rita Hayworth - avain pakoon (1994)
(The Shawshank Redemption)
9
6ix (1999)
9
Ajojahti (1967)
(Le samouraï)
9
Keskustelun ulottuvuudet (1982)
(Moznosti dialogu)
9
Rocco ja hänen veljensä (1960)
(Rocco e i suoi fratelli)
9
The Blood of a Poet (1930)
(Le sang d'un poète)
9
Werner Herzog Eats His Shoe (1980)
9
Uhrilampaat (1991)
(The Silence of the Lambs)
9
Flammes (1998)
"
Patrick Bokanowskin lyhyen animaation vääristyneestä kuvastosta tulee mieleen Chris Cunninghamin ohjaamat musiikkivideot. Ääniraidan toisteisuus ja liikkeiden katkonaisuus luovat yhdessä surrealistisen kauhun tuntua. Lyhyestä animaatio kaunis.
"
9
Suuret toiveet (1946)
(Great Expectations)
9
Infernal Affairs (2002)
(Mou gaan dou)
9
Yö ja usva (1955)
(Nuit et brouillard)
9
L'ange (1982)
9
Pas de deux (1968)
9
Casablanca (1942)
9
In God We Trust (2000)
9
Musta Orfeus (1959)
(Orfeu Negro)
9
Melkein rakastunut (2012)
(Like Someone in Love)
9
Juhlat (1998)
(Festen)
9
Amor de madre (1999)
9
1
... 15 ...
168
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute