Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Vierran
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Vierran arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Monsuunihäät (2001)
(Monsoon Wedding)
8
Seitsemän (1995)
(Se7en)
8
Dumbo (1941)
8
Neljä muskettisoturia (1974)
(Four Musketeers)
8
Herrat pitävät vaaleaverisistä (1953)
(Gentlemen Prefer Blondes)
8
Varjojen maat (1993)
(Shadowlands)
8
Vaihtokaupat (1983)
(Trading Places)
8
Kummisetä II (1974)
(The Godfather: Part II)
8
Beetlejuice (1988)
8
Babe - urhea possu (1995)
(Babe)
8
Tuulen viemää (1939)
(Gone with the Wind)
8
Ihanneaviomies (1999)
(An Ideal Husband)
8
Merenneito (2009)
(Ondine)
8
Ihmeperhe (2004)
(The Incredibles)
"
Hauska, vauhdikas supersankaritarina. Pixar on jälleen kerran onnistunut luomaan loistavan animaatioelokuvan koko perheelle.
"
8
Boogie Nights (1997)
8
Infernal Affairs (2002)
(Mou gaan dou)
8
Viidakkokirja (1967)
(The Jungle Book)
8
Tähtien sota (1977)
(Star Wars)
8
Lagaan: Olipa kerran Intiassa (2001)
(Lagaan: Once Upon a Time in India)
8
Pieni suuri mies (1970)
(Little Big Man)
8
1
... 5 ...
57
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute