Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
P1ngutyyppi
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän P1ngutyyppi arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Synecdoche, New York (2008)
9
Kulmahammas (2009)
(Kynodontas)
9
Yksin kaikkia vastaan (1998)
(Seul contre tous)
9
The Departed (2006)
9
Sympathy for Lady Vengeance (2005)
(Chinjeolhan geumjassi)
"
Upean Oldboyn jälkeen ei tiennyt lainkaan millaista leffaa odottaa, ja ehkä hyvä niin. Hieno, katsojan moraalisesti haastava tarina ei liiku yhtä keskeisesti päähahmon ympärillä kuin Oldboy ja säästää tyylitellysti tällä kertaa kaikkein ahdistavimman väkivallan mielikuvituksen varaan. Parkin ohjaus on jälleen ammattitaitoisen itsevarmaa, kuva ja ääni soljuvat saumattoman kauniisti yhteen. Killbill-sävyihin puettu kansi on muuten aika hämmentävä.
"
9
Suuri gangsterisota (1984)
(Once Upon a Time in America)
9
Lady Snowblood (1973)
(Shurayukihime)
9
Rikoksia ja rikkomuksia (1989)
(Crimes and Misdemeanors)
9
Peli on menetetty (1956)
(The Killing)
9
I Heart Huckabees (2004)
9
Pianisti (2002)
(The Pianist)
9
Pölynimurikauppiaat (1993)
9
Pirulliset (1955)
(Les diaboliques)
9
Inception (2010)
9
Rare Exports Inc. (2003)
9
Hyvät, pahat ja rumat (1966)
(Il buono, il brutto, il cattivo)
9
Cinema Paradiso (1989)
(Nuovo Cinema Paradiso)
"
Pointsit Director's Cutille. Telkussa esitetty versio jättää kokonaisen ja elintärkeän juonihaaran ilkeästi pois. Morriconen score on kuolematon.
"
9
Adaptation - minun versioni (2002)
(Adaptation.)
9
Hei, kamera käy (1995)
(Living in Oblivion)
9
Waltz with Bashir (2008)
(Vals Im Bashir)
9
1
... 6 ...
90
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute