Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
P1ngutyyppi
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän P1ngutyyppi arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Tähtien sota (1977)
(Star Wars)
8
Kuudes aisti (1999)
(The Sixth Sense)
8
Aguirre - Jumalan viha (1972)
(Aguirre, der Zorn Gottes)
8
Zodiac (2007)
8
Hot Fuzz (2007)
8
Enter the Void (2009)
8
Fight Club (1999)
8
Lilja 4-ever (2002)
8
Grindhouse (2007)
"
Laahaava alku, mutta ottaa tulta alleen oitis kun alkaa tapahtua. Zoë Bell aika kissa.
"
8
Tri Outolempi, eli: Kuinka lakkasin olemasta huolissani ja opin rakastamaan pommia (1964)
(Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb)
8
Epäillyt (1995)
(The Usual Suspects)
8
Epämiellyttävä totuus (2006)
(An Inconvenient Truth)
8
Kiitos että poltatte (2005)
(Thank You for Smoking)
8
Session 9 (2001)
8
Little Miss Sunshine (2006)
8
Kansalainen Kane (1941)
(Citizen Kane)
8
Marie Antoinette (2006)
8
The Prestige (2006)
8
The Science of Sleep (2006)
(La science des rêves)
8
Kultainen nuoruus (2005)
(Thumbsucker)
8
1
... 15 ...
90
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute