Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
P1ngutyyppi
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän P1ngutyyppi arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Mad Max: Fury Road (2015)
9
Valtapeli (1994)
(The Hudsucker Proxy)
9
Yksi lensi yli käenpesän (1975)
(One Flew Over the Cuckoo's Nest)
9
Monty Pythonin Hullu maailma (1975)
(Monty Python and the Holy Grail)
9
Merijalkaväen mies (2005)
(Jarhead)
9
Kiitorata (1962)
(La jetée)
9
Komisario Palmun erehdys (1960)
9
Vangitut (2013)
(Prisoners)
9
Banksy: katutaiteen uho ja tuho (2010)
(Exit Through the Gift Shop)
9
Kill Bill: Vol. 1 (2003)
9
Amélie (2001)
(Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)
9
Hedwig and the Angry Inch (2001)
9
Vera Draken salaisuus (2004)
(Vera Drake)
9
Salaiset leikit (2006)
(Little Children)
9
Mulholland Drive (2001)
9
Broken Flowers (2005)
9
Kill Bill: Vol. 2 (2004)
9
Henkien kätkemä (2001)
(Sen to Chihiro no kamikakushi)
"
Henkeäsalpaavan hieno ja yllättävän syvällinen piirrosleffa, jonka mielikuvituksellisuus saa Disneyleffat näyttämään harmailta.
"
9
The Wall (1982)
(Pink Floyd The Wall)
9
Nalle Puh (1969)
(Vinni-Pukh)
9
1
... 10 ...
90
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute