Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
hanna
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän hanna arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Trainspotting (1996)
10
Fight Club (1999)
"
Yksi henkilökohtaisista suosikeistani. Mielettömän hyvä leffa!
"
10
Ice Age - jäätikön sankarit (2002)
(Ice Age)
10
The Matrix (1999)
10
Shrek (2001)
10
The Rock - paluu helvettiin (1996)
(The Rock)
"
Henkilökohtaisia suosikkejani jälleen. Tämän jaksaa katsoa uudestaan ja uudestaan. Parasta kuitenkin Sean.. lääh ;)
"
10
Amélie (2001)
(Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)
"
3
"
10
Taru sormusten herrasta: Kuninkaan paluu (2003)
(The Lord of the Rings: The Return of the King)
"
Upea päätös trilogialle! Viimeisessä leffassa ei enää alkuperäisestä poikkeaminenkaan häirinnyt ja useammassa paikassa tuli puristettua käsinöjia tai nieleskeltyä kyyneleitä. Kuninkaan paluun voi sanoa kruunanneen koko trilogian.
"
10
Taru sormusten herrasta: Sormuksen ritarit (2001)
(The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring)
10
The Fifth Element - puuttuva tekijä (1997)
(The Fifth Element)
9
Maija Poppanen (1964)
(Mary Poppins)
"
Ihastuttava kokoperheen elokuva! Musiikki vie mennessään samoin kuin koko elokuva. Huononakin päivänä on hymy taattua kun kuulee/näkee "Just a spoonful of sugar helps the medicine go down":n tai muut legendaariset laulut, puhumattakaan loistavista henkilöhahmoista joita musikaali vilisee. Parasta DVD:ssä on sing along extra :) Negatiiviseksi asiaksi tulee kuitenkin elokuvan kesto: yli kaksi tuntia. Jos Mary Poppinsia aikoo katsoa kuten normaalia elokuvaa alkaa takamus pidemmän päälle puutua ja hilpeän iloiset laulutkin uuvuttaa. Mutta pätkinä tai muuta puuhastellessa.. mitä parhain!
"
9
Pirates of the Caribbean: Mustan helmen kirous (2003)
(Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl)
"
Loistava merirosvoleffa joka ei ainakaan allekirjoittanutta jättänyt kylmäksi. Sopivasti seikkailuja ja komediaa ja erityisesti naisten silmälle sopivaa katseltavaa :)
"
9
Schindlerin lista (1993)
(Schindler's List)
9
Taru sormusten herrasta: Kaksi tornia (2002)
(The Lord of the Rings: The Two Towers)
9
Kellopeliappelsiini (1971)
(A Clockwork Orange)
9
Seitsemän (1995)
(Se7en)
9
Pulp Fiction - tarinoita väkivallasta (1994)
(Pulp Fiction)
9
Moulin Rouge! (2001)
"
Yhdyn edelliseen. Musiikki oli se mikä tässä elokuvassa nostaa pisteet. (Mikä musikaali sitten olisi ilman hyvää musiikkia?) Loistavasti valitut kappaleet ja hyvin esitettyinä.. kerää multa lähes täydet pisteet!
"
9
Gladiaattori (2000)
(Gladiator)
8
12 apinaa (1995)
(Twelve Monkeys)
8
Brianin elämä (1979)
(Life of Brian)
8
American Beauty (1999)
8
Kill Bill: Vol. 1 (2003)
"
Mielenkiintoinen leffa mutta eipä kovasti kuitenkaan sykähdyttänyt.
"
7
Elämäni John Malkovichina (1999)
(Being John Malkovich)
7
End of Days (1999)
"
Sarjassa niitä leffoja jotka voi oikeasti aiheuttaa painajaisia. Kuitenkaan ei mikään erityinen elokuva sinänsä
"
6
Sekaisin Marista (1998)
(There's Something About Mary)
"
Osittain hauska ja viihdyttävä, osittain kuolettavan tylsä.
"
5
The Matrix Revolutions (2003)
"
Voi haukotus! On suuri sääli että Matrix pilattiin toisella ja kolmannella osalla. Se ensimmäinen (ainoa oikea) ei enää edes maistu miltään näiden surkeasti epäonnistuineiden lisäosien jälkeen.
"
3
American Pie: The Wedding (2003)
(American Wedding)
"
Ei vaan jaksa sytyttää.. Ei oikein pysty ymmärtämään miksi niin moni pitää näistä
"
3
Tähtien sota: Episodi II - Kloonien hyökkäys (2002)
(Star Wars: Episode II - Attack of the Clones)
"
En voi käsittää miksi niiden piti pilata hieno trilogia näin kamalalla roskalla!
"
2
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute