Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
balt
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän balt arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Raid (2003)
"
Sarja oli loistava. Se kannattaa minusta katsoa ennen tätä, niin jää enemmän käteen. Toisaalta tulee myös tunne, että leffa vain toistaa sarjassa hyväksi havaittuja konsteja.. No anywa, parasta suomiviihdettä tällä hetkellä.
"
9
Das Boot - sukellusvene U-96 (1981)
(Das Boot)
"
Ja ne musiikit..
"
9
Päiväni murmelina (1993)
(Groundhog Day)
"
Bill Murray tekee parhaan roolinsa tässä leffassa ja on oikeasti hauska kyynisenä säämiehenä. Kantsii katsoa!
"
9
Taistelija (1982)
(First Blood)
9
Man on the Moon (1999)
9
Elämä on ihanaa (1997)
(As Good as It Gets)
9
Die Hard - vain kuolleen ruumiini yli (1988)
(Die Hard)
9
Tyttö nimeltä Nikita (1990)
(Nikita)
9
Cubic (2002)
(Equilibrium)
"
Sanokoot mitä sanovat, mutta tämä ei ollut pelkkää Matrix-cloonia, vaan mukana oli oikeasti omaperäisiä ideoita.. Loisto rooli tältä Amerikan psycho kaverilta, whatshesnameagain..
"
9
Psyko (1960)
(Psycho)
9
Viimeinen keisari (1987)
(The Last Emperor)
9
Snatch - hävyttömät (2000)
(Snatch.)
"
Brad Pitt on tosi hyvä roolissaan. Guy Ritchien kirjoittamaa ja ohjaamaa kamaa!
"
9
Trainspotting (1996)
9
Notting Hill (1999)
9
Kuudes aisti (1999)
(The Sixth Sense)
9
Uhrilampaat (1991)
(The Silence of the Lambs)
9
Minority Report (2002)
9
Karate Kid (1984)
(The Karate Kid)
9
Bruce taivaanlahja (2003)
(Bruce Almighty)
"
Jim Carrey on oikeasti oppinut olemaan välillä vääntelemättä naamaansa.
"
9
Poliisin poika (1998)
"
Jos pidit Raid-sarjasta, pidät myös tästä! Loistava pätkä!
"
9
1
2 ...
30
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute