Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Usva
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Usva arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Iron Monkey (1993)
(Siu nin Wong Fei Hung chi: Tit ma lau)
"
Ihan keskivertoa parempi kung-fu leffa alan leffoista pitäville. Ei varmaan ihan ysin arvoinen leffa alueeseen tutustumattomille, mutta parempi kuin monet muut.
"
9
A Better Tomorrow 2 (1987)
(Ying hung boon sik II)
"
Paras kolmesta... Viihdyttävää Hong Kong toimintaa, vaikkakin parempiakin on. Ja wookin on vielä ohjaamassa.
"
9
Ghost in the Shell (1995)
(Kôkaku Kidôtai)
9
Aliens - paluu (1986)
(Aliens)
9
Dead or Alive (1999)
(Dead or Alive: Hanzaisha)
"
Leffan alku on yksi intensiivisimmistä pläjäyksistä mitä on tullu vastaan, musiikki ja nopeat tapahtumien vaihtumiset ja kuvan nopeutukset tekee siitä vaikuttavan (vähän niinkun musavideo tyylistä esittämistä). Leffassa on sitten mitä ihmeellisintä tapahtumaa ja tyyppiä, mutta loppu menee yli outoudessaan varmaan kaikista leffojen lopuista mitä oon nähny... ei voi sanoo kun huh huh tästä leffasta :)
"
9
Pirates of the Caribbean: Mustan helmen kirous (2003)
(Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl)
"
Vallan mainio, Johnny Depp kantaa kylläkin koko taakan leffan viihdyttävyydestä. Orlando "Legolas" Bloom, vaikkakin naiset taitaa olla erimieltä, on surkeudellaan melkeimpä leffan kompastus kivi. Mutta kuten mainitsin niin Depp tekee sen verran hommia että leffa pelastuu. Todellakin katsomisen arvoinen jos komediallinen seikkailu elokuva puree :)
"
9
John Q - oikeuden puolesta (2002)
(John Q)
"
Täähän oli ihan hyvä leffa :)
"
9
xXx (2002)
9
Die Hard - vain kuolleen ruumiini yli (1988)
(Die Hard)
9
Highlander II - paluu (1991)
(Highlander II: The Quickening)
9
Pako Alcatrazista (1979)
(Escape from Alcatraz)
9
About Schmidt (2002)
9
Terminator - tuhoaja (1984)
(The Terminator)
9
Vihreä maili (1999)
(The Green Mile)
9
Purppuravirrat (2000)
(Les rivières pourpres)
9
Bad Boys II (2003)
9
The Twilight Samurai (2002)
(Tasogare seibei)
"
Hieno elokuva ja kympin leffa muuten, mutta loppu ei ollut ihan mitä olisin toivonut :)
"
9
Mad Max 2 - asfalttisoturi (1981)
(Mad Max 2: The Road Warrior)
9
Päätön ratsumies (1999)
(Sleepy Hollow)
9
Die Hard - koston enkeli (1995)
(Die Hard: With a Vengeance)
9
1
2 ...
57
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute