Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
tuomas
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän tuomas arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Dogville (2003)
"
Ei perhana, omalla tavallaan ahdistava mutta kuitenkin loistava. Jostain syystä tuli tuosta Gracesta mieleen Saksikäsi Edward ja Full Metal Jacketin Gomer Pyle, En vaan tiedä miksi, ei tuossa mitään järkeä ole...
"
9
Rocky (1976)
9
Shrek 2 (2004)
9
Kellopeliappelsiini (1971)
(A Clockwork Orange)
9
Starship Troopers - universumin sotilaat (1997)
(Starship Troopers)
9
Reservoir Dogs (1992)
9
Ace Ventura - luonto kutsuu (1995)
(Ace Ventura: When Nature Calls)
9
Ilmestyskirja. Nyt (1979)
(Apocalypse Now)
9
Kuudes aisti (1999)
(The Sixth Sense)
9
Unelmien sielunmessu (2000)
(Requiem for a Dream)
9
Austin Powers - kumma jätkä (1997)
(Austin Powers: International Man of Mystery)
9
Jackie Brown (1997)
9
Menneisyyden ote (2003)
(Mystic River)
9
Terminator 2 - tuomion päivä (1991)
(Terminator 2: Judgement Day)
9
Pulp Fiction - tarinoita väkivallasta (1994)
(Pulp Fiction)
9
Abyss - syvyys (1989)
(The Abyss)
9
Taru sormusten herrasta: Kuninkaan paluu (2003)
(The Lord of the Rings: The Return of the King)
9
The Others (2001)
9
Wag the Dog - häntä heiluttaa koiraa (1997)
(Wag the Dog)
9
Elämäni John Malkovichina (1999)
(Being John Malkovich)
9
1
... 3 ...
26
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute