Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
khrestel
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän khrestel arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Pulp Fiction - tarinoita väkivallasta (1994)
(Pulp Fiction)
9
Kalteva torni (2006)
"
Aivan mieletön! Hymy pysyi huulilla monta tuntia elokuvan jälkeen. Parasta mitä suomalaisilta vanhemman poljen näyttelijöiltä on irronnut muutamaan vuoteen.
"
9
Ice Age - jäätikön sankarit (2002)
(Ice Age)
9
Kaunis mieli (2001)
(A Beautiful Mind)
"
Tätä katselee kerran, toisen ja kolmannenkin.
"
9
Populäärimusiikkia Vittulajänkältä (2004)
(Populärmusik från Vittula)
9
Henkien kätkemä (2001)
(Sen to Chihiro no kamikakushi)
9
Con Air - lento vapauteen (1997)
(Con Air)
9
Goodbye Lenin! (2003)
(Good Bye Lenin!)
9
Moottoripyöräpäiväkirja (2004)
(Diarios de motocicleta)
9
Vera Draken salaisuus (2004)
(Vera Drake)
"
Yllättävän sympaattisia ihmisiä.
"
9
Leijonakuningas (1994)
(The Lion King)
9
Shrek 2 (2004)
9
Hook - Kapteeni Koukku (1991)
(Hook)
9
Top Gun - lentäjistä parhaat (1986)
(Top Gun)
9
Oopperan kummitus (2004)
(The Phantom of the Opera)
9
Liikkuva linna (2004)
(Hauru no ugoku shiro)
9
Kiss Kiss Bang Bang (2005)
9
Apollo 13 (1995)
9
Da Vinci -koodi (2006)
(The Da Vinci Code)
9
Englantilainen potilas (1996)
(The English Patient)
"
Itkin, nauroin...
"
9
1
... 3 ...
41
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute