Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Moonshot
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Moonshot arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Tähtien sota: Episodi I - Pimeä uhka (1999)
(Star Wars: Episode I - The Phantom Menace)
10
Captain Phillips (2013)
10
The Patriot (2000)
10
The Rock - paluu helvettiin (1996)
(The Rock)
"
10 arvoinen pakkaus. Erinomainen soundtrack.
"
10
Taru sormusten herrasta: Kuninkaan paluu (2003)
(The Lord of the Rings: The Return of the King)
10
The Matrix (1999)
"
Vähän aikaa piti miettiä, että onko tämä kuitenkaan ihan kympin leffa, mutta ei tästä, mitään niin huonoa löytänyt kun katsoi taas uudestaan, että miksi pitäisi arvosanaa laskea...ei tämä ehkä ihan paras ole, mitä tästä alunperin oli kirjoittanut kommentiksi, mutta erinomainen leffa kuitenkin. :) 10 vuoden ikäkään ei vielä näy.
"
10
Kunniattomat paskiaiset (2009)
(Inglourious Basterds)
"
Tarantinon toiseksi paras elokuva. On tälle pakko antaa kymppi, kun ei keksi kuitenkaan, että mitä voisi parantaa. Alun rauhallisemman tunnelman jälkeen ja lopun toiminallisempi osa varsinkin huokuvat Tarantinon käsialaa. Ei ehkä mitään maailmaa mullistavaa, mutta paljon parannusta Death Proofista. Suunta taitaa olla taas parempaan päin.
"
10
A.I. - tekoäly (2001)
(A.I. Artificial Intelligence)
10
Das Boot - sukellusvene U-96 (1981)
(Das Boot)
10
Perikato (2004)
(Der Untergang)
10
Hyvät, pahat ja rumat (1966)
(Il buono, il brutto, il cattivo)
"
Ehdottomasti länkkärien parhaimmistoa, ehkä jopa paras, joten kai tälle täytyy täysi kymppi antaa. Joissain kohdissa ehkä hieman pitkäveteinen, mutta loistava tunnelma, näyttelijät ja musiikki pitävät tason korkeana koko ajan.
"
10
Validation (2007)
10
Sleepers - katuvarpuset (1996)
(Sleepers)
10
Todistettavasti elossa (2000)
(Proof of Life)
"
Yksi parhaista toimintaelokuvista.
"
10
Sademies (1988)
(Rain Man)
9
Black Swan (2010)
9
Man on the Moon (1999)
"
Jim Carreyn paras leffa. Loppuosa leffasta varsinkin vallan erinomainen. 9+
"
9
Vaarallinen tehtävä (1996)
(Mission: Impossible)
9
Shrek (2001)
9
Boondock Saints: Etelä-Bostonin enkelit (1999)
(The Boondock Saints)
9
1
2 ...
59
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute