Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Moonshot
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Moonshot arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Karhu (1988)
(L'ours)
8
Barry Lyndon (1975)
8
Kolme viisasta miestä (2008)
8
Psyko (1960)
(Psycho)
8
12 apinaa (1995)
(Twelve Monkeys)
"
Hyvät näyttelijät, eipä tästä nyt mitään moitittavaakaan keksi.
"
8
U-571 (2000)
8
Holy Smoke - pyhässä pilvessä (1999)
(Holy Smoke)
8
Miehuuskoe (1967)
(The Graduate)
8
Keskiyö Pariisissa (2011)
(Midnight in Paris)
8
Kotkat kuuntelevat (1968)
(Where Eagles Dare)
8
Harry Potter ja Viisasten kivi (2001)
(Harry Potter and the Sorcerer's Stone)
8
Julmia aikeita 2 (2000)
(Cruel Intentions 2)
"
Samaa tasoa ykkösen kanssa...ehkä jotenkin jopa vähän parempi
"
8
Minä olen Sam (2001)
(I Am Sam)
8
Pieni suklaapuoti (2000)
(Chocolat)
8
Viidakkokirja (1994)
(The Jungle Book)
8
Uuno Turhapuro, Suomen tasavallan herra presidentti (1992)
8
X-Men (2000)
"
Mukava yllätys. Ihan mielellään katsoi, vaikka ei niin loistava ollutkaan, mutta hyvin vierähti puolitoistatuntinen.
"
8
Harry Potter ja kuoleman varjelukset, osa 2 (2011)
(Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II)
8
Unelmien sielunmessu (2000)
(Requiem for a Dream)
"
Hienoa elokuva, mutta mitä tästä nyt voi sanoa, paha olo minullekin tuli. Ei tule toista kertaa katsottua.
"
8
Monty Pythonin Hullu maailma (1975)
(Monty Python and the Holy Grail)
8
1
... 19 ...
59
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute