Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Lewari
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Lewari arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Muumion paluu (2001)
(The Mummy Returns)
7
Muumio (1999)
(The Mummy)
7
Mestarit (1992)
(The Mighty Ducks)
7
Mitä nainen haluaa (2000)
(What Women Want)
7
Poliisiopisto 3 - jatkokoulutuksessa (1986)
(Police Academy 3: Back in Training)
7
The Royal Tenenbaums (2001)
7
Kwai-joen silta (1957)
(The Bridge on the River Kwai)
7
Conan Hävittäjä (1984)
(Conan the Destroyer)
7
Konna ja Koukku jyrää taas (1980)
(Smokey and the Bandit II)
7
Pyörryksissä (2000)
(Bedazzled)
7
Mr. Magoo (1997)
7
Pallo hukassa 2 (1994)
(Major League II)
7
Kunniavelka (2000)
(Rules of Engagement)
7
Nimet marmoritaulussa (2002)
(Nimed marmortahvlil)
"
Ennakkoon en juurikaan elokuvalta mitään odottanut, mutta se yllätti kuitenkin positiivisesti. Vaikka sotapätkät hivenen teatraalisia olivat, juonessa oli muutamia mukavia "erikoisia" tapauksia. Loppukin oli jokseenkin erilainen. Kestoltaan elokuva oli erinomainen, sillä monesti nämä patrioottipätkät tahtovat venähtää aivan liian pitkiksi, siitä siis plussaa. (Veikkaan että marmoritaululla tarkoitettiin tässä Liitutaulua, kuten ehkä lopusta saattaa päätellä...)
"
7
Asterix ja Obelix vastaan Caesar (1999)
(Astérix et Obélix contre César)
7
S.W.A.T. - valiojoukko (2003)
(S.W.A.T.)
7
Kohtalon kirja (2003)
"
Sotakohtaus mielestäni kaikkein uskottavimman oloinen. Muutenkin ihan katsottava.
"
7
Navy Seals - erikoisjoukot (1990)
(Navy SEALS)
7
Saalistaja (2003)
(The Hunted)
7
Varjojen valtakunta (2003)
(Underworld)
7
1
... 23 ...
34
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute