Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Lewari
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Lewari arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Mies ja alaston ase 33 1/3 - viimeinen solvaus (1994)
(Naked Gun 33 1/3: The Final Insult)
9
Kingdom of Heaven - taivas maan päällä (2005)
(Kingdom of Heaven)
9
Poika ja ilves (1999)
9
Die Hard - vain kuolleen ruumiini yli (1988)
(Die Hard)
9
Titan A.E. (2000)
9
Confidence - huijaa henkesi (2003)
(Confidence)
9
Million Dollar Baby (2004)
9
Mafiaveljet (1990)
(Goodfellas)
9
Viimeinen samurai (2003)
(The Last Samurai)
9
Kill Bill: Vol. 1 (2003)
"
Tarantino näyttää taas että osaa tehdä hyviä pätkiä. Tosin joissain kohdin teurastus meni pikkiriikkisen yli, siitä ainoa miinus. Musiikille ja kuvaukselle täydet pisteet. Myös Uma oli ihq.
"
9
Bean - äärimmäinen katastrofielokuva (1997)
(Bean)
9
Babe - urhea possu (1995)
(Babe)
9
Masters of the Universe (1987)
9
Conan Barbaari (1982)
(Conan the Barbarian)
9
Sekaisin Marista (1998)
(There's Something About Mary)
9
Stalingrad (1993)
9
The Matrix Reloaded (2003)
9
Kala nimeltä Wanda (1988)
(A Fish Called Wanda)
9
Brianin elämä (1979)
(Life of Brian)
9
Alien - kahdeksas matkustaja (1979)
(Alien)
9
1
2 ...
34
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute