Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
homegrown
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän homegrown arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Will Hunting (1997)
(Good Will Hunting)
8
Independence Day - maailmojen sota (1996)
(Independence Day)
8
Mustat donkkaa tykimmin (1992)
(White Men Can't Jump)
"
Nautittava koripallo-komedia kahdesta kaveruksesta, ketkä yrittävät keretä rahaa pelaamaalla street-korista, ei aina niin rehellisin keinoin. Snipes ja Harrelson vetävät hyvät roolisuoritukset ja jos laji vähänkin kiinnostaa niin kannattaa todellakin katsastaa.
"
8
54 - nautintojen Manhattan (1998)
(54)
8
Jay ja Silent Bob iskevät takaisin (2001)
(Jay and Silent Bob Strike Back)
8
Amistad (1997)
8
Once Upon a Time in China II (1992)
(Wong Fei Hung II: Nam yee tung chi keung)
8
Ensimmäinen yhteys (1997)
(Contact)
8
Mies ja alaston ase 2 1/2 (1991)
(The Naked Gun 2½: The Smell of Fear)
8
Reservoir Dogs (1992)
"
Tämähän oli Tarantinon ensimmäinen elokuva, mikä on Tarantinoa itseään. Eli ei rutiinisuoritus eikä perinteinen, vaan juuri se ensimmäinen mihin muita pitää verrata :-)
"
8
The Doors (1991)
8
Kukaan ei puhu meistä kun olemme kuolleet (1995)
(Nadie hablará de nosotras cuando hayamos muerto)
8
Mies ja alaston ase 33 1/3 - viimeinen solvaus (1994)
(Naked Gun 33 1/3: The Final Insult)
8
Swordsman II (1991)
(Xiao ao jiang hu zhi dong fang bu bai)
8
Snatch - hävyttömät (2000)
(Snatch.)
8
Gilbert Grape (1993)
(What's Eating Gilbert Grape)
8
Puuta, heinää ja muutama vesiperä (1998)
(Lock, Stock and Two Smoking Barrels)
8
Bound (1996)
8
Pahan kultti (1993)
(Yi tin to lung gei: Moh gaau gaau jue)
8
Viha (1995)
(La haine)
8
1
... 8 ...
53
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute