Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
homegrown
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän homegrown arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Taru sormusten herrasta: Kuninkaan paluu (2003)
(The Lord of the Rings: The Return of the King)
10
Imperiumin vastaisku (1980)
(Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back)
10
Rita Hayworth - avain pakoon (1994)
(The Shawshank Redemption)
"
Aivan loistava elokuva, yksi kaikkien aikojen parhaimmista.. Pakko katsoa aina n. 6kk välein.
"
10
Taru sormusten herrasta: Kaksi tornia (2002)
(The Lord of the Rings: The Two Towers)
10
Jedin paluu (1983)
(Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi)
10
Tähtien sota (1977)
(Star Wars)
10
Bowling for Columbine (2002)
10
Taru sormusten herrasta: Sormuksen ritarit (2001)
(The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring)
10
Trainspotting (1996)
10
Prinsessa Mononoke (1997)
(Mononoke-hime)
9
The Big Lebowski (1998)
9
Suuri gangsterisota (1984)
(Once Upon a Time in America)
9
Boondock Saints: Etelä-Bostonin enkelit (1999)
(The Boondock Saints)
9
City of God (2002)
(Cidade de Deus)
9
007 - Kuuraketti (1979)
(Moonraker)
9
Yksi lensi yli käenpesän (1975)
(One Flew Over the Cuckoo's Nest)
9
Truman Show (1998)
(The Truman Show)
9
Rounders - ässä hihassa (1998)
(Rounders)
"
Aivan loistava leffa. Antsa sanoikin tästä leffasta jo kaiken tarvittavan.. Tämä on niitä harvoja leffoja minkä jaksa katsoa aina pienen tauon jälkeen uudestaan ja uudestaan.
"
9
Easy Rider - matkalla (1969)
(Easy Rider)
"
Upeeta ja mahtavaa! Ei turhaan ole klassikko..
"
9
Täysin pilvessä (1978)
(Up in Smoke)
"
Aivan loistava klassikkopätkä kahdesta hipistä, ketkä enemmän ja vähemmän etumyötäisessä päästelevät menemään pitkin savuisia maita ja mantuja.. Ja perässä seuraa poliisiopistomaiset kissalanpojat.
"
9
1 ...
53
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute