Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
wilhelmina
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän wilhelmina arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Truman Show (1998)
(The Truman Show)
"
Vähintääkin katsottava filmi. Aika hyvin on juonellisesti selvitty aiheestakin.
"
7
Ace Ventura - luonto kutsuu (1995)
(Ace Ventura: When Nature Calls)
7
Bram Stokerin Dracula (1992)
(Dracula)
"
Näyttävä elokuva. Ei tarjoa aiheeseen mitään uutta, mutta on kyllä ihan katseltava.
"
7
Last Action Hero (1993)
"
Liian monimutkainen juoni amerikkalaisille? Mukana vähän itseironiaa ja taattuun tyyliin paljon äksöniä. Viihdyttävä elokuva.
"
7
Jurassic Park (1993)
"
Paleontologin märkä uni. Juoni on ihan kökkö, mutta ne dinosaurukset olivat mielenkiintoisia.
"
6
Älä sano sanaakaan (2001)
(Don't Say a Word)
"
Ei oikein ole mitään sanottavaa tästä elokuvasta. Tusinatavaraa. Katsoo jos ei ole muuta.
"
6
Casper (1995)
"
Katseltava.
"
6
American Pie 2 (2001)
"
Jatkaa liikaa edellistä elokuvaa. Lievä pettymys. Ei läheskään yhtä hauska, kuin ensimmäinen osa.
"
6
Larry Flynt - minulla on oikeus (1996)
(The People vs. Larry Flynt)
6
Eyes Wide Shut (1999)
"
Parasta elokuvassa on sen nimi. Katseltava elokuva, mutta tyhjä. Ei minun makuuni, mutta takuulla jonkun toisen mielestä täydellisen loistava elokuva.
"
6
Judge Dredd - tuomari (1995)
(Judge Dredd)
6
Häälaulaja (1998)
(The Wedding Singer)
6
Happy Gilmore - ammattilainen (1996)
(Happy Gilmore)
6
Starship Troopers - universumin sotilaat (1997)
(Starship Troopers)
6
Eläintohtori 2 (2001)
(Dr. Dolittle 2)
6
Nunnia ja konnia 2: Lisää säpinää (1993)
(Sister Act 2: Back in the Habit)
6
Save the Last Dance - viimeinen tanssi (2001)
(Save the Last Dance)
"
Periaatteessa hyvä elokuva, mutta olisi siinä voinut olla jotain muutakin kuin erirotuisten seurustelukuvioiden haasteita. Tai sitten se olisi voinut täydellisesti keskittyä juuri tähän ja vähän enemmän repinyt siitä jotain irti.
"
6
Mulan (1998)
6
Syntyneet tappajiksi (1994)
(Natural Born Killers)
"
Kutonen siksi, että on ainakin kovasti yritetty. Hyvää viihdettä.
"
6
Teini-ikäiset mutantti-ninja kilpikonnat (1990)
(Teenage Mutant Ninja Turtles)
6
1
... 7 ...
9
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute