Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
wilhelmina
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän wilhelmina arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Mad Max (1979)
9
Hyvää huomenta, Vietnam (1987)
(Good Morning, Vietnam)
9
Pulp Fiction - tarinoita väkivallasta (1994)
(Pulp Fiction)
"
Loistava elokuva. Älykäs.
"
9
The Fifth Element - puuttuva tekijä (1997)
(The Fifth Element)
"
Erilainen elokuva. Viihdyttävä, hyvä ja toimii. Mieleen jäi erityisesti se laulaja (mistä lie): kuulosti ihan kastraatilta.
"
9
Uhrilampaat (1991)
(The Silence of the Lambs)
"
Harvoin saa pelätä näin tasokkaan elokuvan parissa.
"
9
Paluu tulevaisuuteen (1985)
(Back to the Future)
"
Tuon tyylisiä elokuvia saisi olla nykyäänkin enemmän. Kaikki ovat niin vakavia...
"
9
Trainspotting (1996)
"
Hyvä elokuva. Todentuntuinen ja ajatuksiaherättävä.
"
9
12 apinaa (1995)
(Twelve Monkeys)
9
Puoliverinen (1960)
(Flaming Star)
"
Elviksen paras elokuva ja Elvis on ykkönen.
"
9
Uinu, uinu lemmikkini (1989)
(Pet Sematary)
9
Austin Powers - kumma jätkä (1997)
(Austin Powers: International Man of Mystery)
9
Fisher King (1991)
9
Seitsemän (1995)
(Se7en)
9
Casablanca (1942)
9
Mad Max 2 - asfalttisoturi (1981)
(Mad Max 2: The Road Warrior)
9
Manaaja (1973)
(The Exorcist)
"
Jänskätti ihan kauheesti!!
"
9
Tähtien sota (1977)
(Star Wars)
9
Joulupuu on kärvennetty (1989)
(National Lampoon's Christmas Vacation)
9
Päätön ratsumies (1999)
(Sleepy Hollow)
9
Human Nature - luonnon pikku oikkuja (2001)
(Human Nature)
9
1
2 ...
9
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute