Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
jager
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän jager arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Training Day (2001)
9
Highlander - kuolematon (1986)
(Highlander)
"
Antaisin tällä kympin jos kehtaisin. Ehkä yksi parhaista koskaan tehdyistä leffoista.
"
9
Trainspotting (1996)
9
Paluu tulevaisuuteen (1985)
(Back to the Future)
9
Huuliharppukostaja (1968)
(C'era una volta il West)
9
Juokse Lola! (1998)
(Lola rennt)
"
Kuuluu yleissivistykseen. Palkintoja kahminut saksalaisleffa mikä toimi ponnahduslautana hollywoodiin Franka Potentelle. Hyvä ohjaus, hyvä musiikki, hyvä kaikki!
"
9
Pan's Labyrinth (2006)
(El laberinto del fauno)
9
American Beauty (1999)
9
Seitsemän (1995)
(Se7en)
9
Rosemaryn painajainen (1968)
(Rosemary's Baby)
9
Pelastakaa sotamies Ryan (1998)
(Saving Private Ryan)
"
Parhaita koskaan tehtyjä sotaelokuvia.
"
9
Carlito's Way (1993)
9
Titanic (1997)
9
Bowling for Columbine (2002)
9
Fargo (1996)
9
Keskiyön pikajuna (1978)
(Midnight Express)
9
American History X (1998)
8
Rööperi (2009)
8
The Blues Brothers (1980)
8
Vaarallinen tehtävä (1996)
(Mission: Impossible)
8
1
2 ...
47
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute