Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Froid
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Froid arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Ichi the Killer (2001)
(Koroshiya 1)
9
Nuija ja Tosinuija (1994)
(Dumb & Dumber)
9
Mulholland Drive (2001)
9
Kill Bill: Vol. 1 (2003)
"
Fiilikset heti leffan jälkeen olivat kyllä hyvät. Elokuva oli kaikkea mitä sen odotinkin olevan. Loistavaa ohjausta taas kerran Tarantinolta. Jään innolla odottamaan seuraavaa osaa.
"
9
Old School - jengi koossa (2003)
(Old School)
"
Viihdyttävä komedia, ei mikään kovin hyvä juoni, mutta hyvää läppää.
"
8
Super Troopers - aina valmiina! (2001)
(Super Troopers)
"
Tämän leffan aikana saa kyllä nauraa.
"
8
Austin Powers - agentti joka tuuppasi minua (1999)
(Austin Powers: The Spy Who Shagged Me)
8
Scratch (2001)
8
25th Hour - viimeinen ilta (2002)
(25th Hour)
"
Mielenkiintoinen kuvaus erään miehen viimeisestä päivästä, ennen hänen vankilaan joutumistaan. Välillä kuitenkin hiukan liian hidastempoinen, mutta ehdottomasti katsomisen arvoinen.
"
8
The Matrix (1999)
8
Human Traffic - viikonloppu on täällä (1999)
(Human Traffic)
"
Suht hyvällä musiikilla höystetty englantilainen huumeleffa.
"
8
Pelkoa ja inhoa Las Vegasissa (1998)
(Fear and Loathing in Las Vegas)
8
Traffic (2000)
8
The Beach (2000)
"
Hyvä leffa, luulin paljon huonommaksi, mutta leffaa oli ilo katsoa.
"
8
Fight Club (1999)
8
Trainspotting (1996)
8
Rottaralli (2001)
(Rat Race)
7
Amélie (2001)
(Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)
7
Scarface - Arpinaama (1983)
(Scarface)
"
Katsottava leffa, en kyllä katsoisi toista kertaa ahdistavuuden takia.
"
7
Happy Gilmore - ammattilainen (1996)
(Happy Gilmore)
7
1 ...
3
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute