Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
moniq
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän moniq arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
X-Men: Viimeinen kohtaaminen (2006)
(X-Men: The Last Stand)
8
Rottaralli (2001)
(Rat Race)
8
Hölmö hullu rakkaus (2011)
(Crazy, Stupid, Love.)
8
Lumiukko (1982)
(The Snowman)
8
Kuolleiden aamunkoitto (2004)
(Dawn of the Dead)
8
The Haunting - paholaistalo (1999)
(The Haunting)
8
Prometheus (2012)
8
Basic (2003)
8
Notting Hill (1999)
8
Mr. Bean lomailee (2007)
(Mr. Bean's Holiday)
8
The Wrestler - painija (2008)
(The Wrestler)
8
Jali ja suklaatehdas (2005)
(Charlie and the Chocolate Factory)
8
xXx (2002)
8
Happy Feet (2006)
8
Paholaisen selkäranka (2001)
(El espinazo del Diablo)
8
Tie pohjoiseen (2012)
"
Iso plussa musiikeista ja Tuure KK'sta! Ja ihan kiva suomifiilistely roadtrip leffa, vaikkakin samaa ideaa on aikasemmin jo nähty jenkkileffoissa...
"
8
Pretty Woman (1990)
8
Austin Powers ja Kultamuna (2002)
(Austin Powers in Goldmember)
8
Vihreä maili (1999)
(The Green Mile)
8
Crocodile Dundee - krokotiilimies (1986)
(Crocodile Dundee)
8
1
... 4 ...
22
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute