Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Antsa
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Antsa arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
The Crow (1994)
9
X-Men 2 (2003)
(X2)
9
Leon (1994)
(Léon)
9
Mad Max (1979)
9
Magnolia (1999)
9
X-Men (2000)
9
Painajainen ennen joulua (1993)
(The Nightmare Before Christmas)
"
Yhdyn edelliseen.
"
9
Die Hard - vain kuolleen ruumiini yli (1988)
(Die Hard)
9
JFK - avoin tapaus (1991)
(JFK)
"
Oliver Stonen eeppinen kuvaus kaikkien tuntemasta salamurhasta.
"
9
Reservoir Dogs (1992)
9
Indiana Jones ja viimeinen ristiretki (1989)
(Indiana Jones and the Last Crusade)
9
Monty Pythonin Hullu maailma (1975)
(Monty Python and the Holy Grail)
9
V niin kuin verikosto (2005)
(V for Vendetta)
9
The Matrix Revolutions (2003)
"
Hyvä ja luonteva lopetus trilogialle, joskin aika yllätyksetön. Ben Hur -tyyliset spektaakkelitaistelut toimii. Välillä sai pelätä epilepsiakohtausta kun välkkyi niin perkuleesti.
"
9
Kummisetä III (1990)
(The Godfather: Part III)
9
Pulp Fiction - tarinoita väkivallasta (1994)
(Pulp Fiction)
9
Batman Begins (2005)
9
Unelmien sielunmessu (2000)
(Requiem for a Dream)
"
Mä katsoin tämän kauheassa krapulassa ja fiilikset oli kutakuinkin samat kuin delicillä. Tosi vaikuttava, inhorealistinen kuvaus huumehelvetistä. Kronos quartetin musiikit tuo vielä extra-ahdistusta mukaan.
"
9
American History X (1998)
9
Crash (2004)
9
1
... 7 ...
48
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute