Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Antsa
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Antsa arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Melkein julkkis (2000)
(Almost Famous)
10
Out of Sight - mieletön juttu (1998)
(Out of Sight)
10
Traffic (2000)
"
10 Pistettä loistavasta ohjauksesta, kässäristä, tyylitajusta, castista sekä musiikista. Helmi.
"
10
Rita Hayworth - avain pakoon (1994)
(The Shawshank Redemption)
"
Sainpas viimein katsottua, en tiedä miten en ollut onnistunut katsomaan aikaisemmin. Menisi helposti ylisanoiksi, mutta jos jotain sanon: harvassa elokuvassa on yhdistetty riipaisevaa draamaa ja voitonriemuista hyvänolontunnetta yhtä tehokkaasti. Pitää sulatella ja katsoa pian uudestaan. Kiitoksia vaan Makuunin klassikko-hyllylle ja kitsaille aukioloajoille. Ja olipa kyllä masentavan spoilaava suomennos jälleen kerran. Jätti samantyyppisen konkreettisen hyvänolontunteen kuin Lost in Translation.
"
10
The Matrix (1999)
10
12 apinaa (1995)
(Twelve Monkeys)
10
Taru sormusten herrasta: Kuninkaan paluu (2003)
(The Lord of the Rings: The Return of the King)
10
Imperiumin vastaisku (1980)
(Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back)
10
Fargo (1996)
10
Sideways (2004)
10
Heat - ajojahti (1995)
(Heat)
10
Animatrix (2003)
(The Animatrix)
10
2001: Avaruusseikkailu (1968)
(2001: A Space Odyssey)
10
Full Metal Jacket (1987)
10
Snatch - hävyttömät (2000)
(Snatch.)
10
Trainspotting (1996)
10
Henkien kätkemä (2001)
(Sen to Chihiro no kamikakushi)
10
Braveheart - taipumaton (1995)
(Braveheart)
10
Saksikäsi Edward (1990)
(Edward Scissorhands)
10
Dancer in the Dark (2000)
10
1 ...
48
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute