Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
tindle
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän tindle arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Platoon - nuoret sotilaat (1986)
(Platoon)
9
Kaunis mieli (2001)
(A Beautiful Mind)
9
Miami Vice (2006)
9
Kukkoilijat (2008)
(In Bruges)
9
Slummien miljonääri (2008)
(Slumdog Millionaire)
9
Uhrilampaat (1991)
(The Silence of the Lambs)
9
Frost/Nixon (2008)
9
Tintin seikkailut: Yksisarvisen salaisuus (2011)
(The Adventures of Tintin)
9
Somewhere (2010)
9
2 päivää Pariisissa (2007)
(2 Days in Paris)
9
Henkien kätkemä (2001)
(Sen to Chihiro no kamikakushi)
9
Rakkautta vain (2003)
(Love Actually)
"
Ihanteellinen romcom, kuin oppikirjasta mallinnettu. Eheä ja monitasoinen kokonaisuus, kattava ja pääosin laadukas näyttelijäkaarti. Hyväntuulinen ja aivan pirun hauska. Näitä on harvassa.
"
9
The Departed (2006)
9
Kolme väriä: Valkoinen (1994)
(Trois couleurs: Blanc)
9
Traffic (2000)
9
Schindlerin lista (1993)
(Schindler's List)
9
Toy Story - leluelämää (1995)
(Toy Story)
9
Ilmestyskirja. Nyt (1979)
(Apocalypse Now)
9
Päiväni murmelina (1993)
(Groundhog Day)
9
American Beauty (1999)
9
1
2 ...
43
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute