Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
NeCo
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän NeCo arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
District 9 (2009)
10
Platoon - nuoret sotilaat (1986)
(Platoon)
10
XIII: Salaliitto (2008)
(XIII)
10
Määränpäänä Graceland (2001)
(3000 Miles to Graceland)
"
OUuhhhjeeeaahhh beibeee, täs oli kunnon äxöniä. Oon aina toivoinu kunnon Swat tiimien lahtaamista yms räiskettä kerrankin sain sitä xD Lisäksi oli sekotettu vähän kaikennäköstä muutakin mukaan, hyvällä toimivalla tavalla :-D Cox, Costner, Russel -yhdistelmä toimi yllättävän hyvin :-) Ja yllätti, et Costner tosiaan oli pahana tässä, mutta loistava sekin oli roolissaan, sil oli asennetta xD Muutenkin asenne leffa :--D Toki jotain puutteita juonessa oli, mut mä todella pidin tästä :-D Tuli mieleen osittain "Hyökkäys Poliisiasemalle 13" xD Muah, ja lopputeksteiskin vielä juttu xD
"
10
Loose Change: Final Cut (2007)
10
Boogie Nights (1997)
10
Pakotie (1994)
(The Getaway)
"
Loistava! Harvassa on tän tasoiset rikostoiminnat :) Harmikseni jäi näkemättä jotain 10minuuttia lopusta, kun tää digiaika on niin hienoa boksien kanssa; yhtäkkiä pompannu nauhoittamaan Nelosen sijasta Teemaa? Pitää yrittää, josko tulis joskus taas vastaan :) Mut ei se loppu voi paljoa huonompi olla, sen verran laadukasta oli :)
"
10
EuroTrip (2004)
"
Hahaa, tässähän oli kunnon meno päällä!! :D Scotty doesnt know! Nauroin lähes koko leffan ajan :)
"
10
Goodbye Lover (1998)
10
Hamlet (1990)
"
Hieno linna! Ja Gibsonilta kyllä intohimoinen suoritus :) Varmaan ekan kerran oikeesti tutustuin nyt Hamlet tarinaan. Ja koskettavahan se oli :)
"
10
Nykyaika (1936)
(Modern Times)
10
Salaliittoteoria (1997)
(Conspiracy Theory)
"
Ite tykkään salaliittoteorioista, niin eihän näin hyvälle leffalle voi antaa vähempää kuin 10 xD Piti tosi hyvin otteessaan, Gibson veti hyvin roolinsa, Julia robertskin oli yllättävän epä-ärsyttävä, muutkin näyttelijät hyviä. Juoni etenee kivasti, jotain uutta lisätään vähitellen mukaan soppaan. Toimintaa aikalailla koko ajan. Ehkä oikea arvosana olis 9, mutta fiilispohjalta annan 10 :-)
"
10
Ei puolesta eikä vastaan (2002)
(Ni pour, ni contre (bien au contraire))
"
Tykkäsin tosi paljon :) Hyvännäkösiä naisia, rikoksia, räiskettä, mammonaa, viekoittelua, ranskankieltä, hyvässä toimivassa paketissa :) Mitänyt vähäsen DNA -ja sormenjälkitodisteita viljellään ympäri rikospaikkoja, mutta pikku asia, kun leffasta muuten nauttii ^^
"
10
Duudsonit -elokuva (2006)
(The Dudesons Movie)
"
Aivan mahtavaa tykitystä. Kuolin nauruun ja haamukipuun ties kuinka monta kertaa :-D Nää jätkät voi ainakin sanoa vanhainkodissa (jos sinne asti elävät), että ovat ainakin ottaneet kaiken irti tästä paskasta :-D
"
10
Revolver (2005)
"
Ihan kiva, antoi miettimisen aihetta, puhutteli, psykedeelinen. Toisaalta olis saanut olla vielä syvällisempi, ovelampi ja sekaisempi. Nyt lopussa ei oikein jäänyt mitään käteen, ja myös juonen lopetus oli päivän selvä. Periaatteessa tekisi mieli antaa 5 pistettä, kerta mielestäni yritettiin kaiken aikaa saavuttaa sitä rajaa, joka iskis aivot seinälle, mutta sitä puhkaisevaa huippua ei koskaan saavutettu. Toisaalta ei monikaan leffa pysty samaan, joten annan 10 pistettä, lisää tämän tyyppisiä kiitos. Ray Liotta oli yllättävän hyvässä vedossa. Varsinkin yks kohtaus oli huikeesti vedetty :)
"
10
Kummeli Kultakuume (1997)
10
Top Secret! - huippusalaista (1984)
(Top Secret!)
"
Melkein vois antaa 11, tää oli niin hauska. Val Kilmerkin oli hyvä osassaan, sopi laulajaksi. Luulin, ettei se o koskaan ollu missään hyvässä leffassa :-D Mutta eiköhän se ollut ohjaaja/kirjoittaja joka teki tästä näin hyvän. :-) Kelasin monta kohtaa uudestaan, ku meinas mennä ohi vitsejä, kun niitä pukkas niin nopeeta tahtia :-D
"
10
Tuntematon nainen (2006)
(La sconosciuta)
10
Lola (1961)
10
Sissit (1963)
10
1
... 8 ...
107
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute