Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
BubblesErotica
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän BubblesErotica arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
American Beauty (1999)
10
Mafiaveljet (1990)
(Goodfellas)
10
Heavenly Creatures - taivaalliset olennot (1994)
(Heavenly Creatures)
10
Once (2007)
8
Kauhun riivaamat (1981)
(The Evil Dead)
8
Tähtien sota (1977)
(Star Wars)
8
Tulikärpästen hauta (1988)
(Hotaru no haka)
8
Naapurini Totoro (1988)
(Tonari no Totoro)
8
Smoke (1995)
8
The Last House on the Left (1972)
"
Kauhumaestro Cravenin debyyttiohjaus 36 vuoden takaa on yhä shokeeraava teos. Kahteen näytökseen jaettu, Bergmanin Neitsytlähteeseen pohjaava The Last House on the Left kuvaa äärimmäistä väkivaltaa ja sen seurauksia terävän realistisella ja naturalistisella otteella. Järkyttävän kuvamateriaalin kontrastina leppoisat kantrirallatukset ja kahden tohelon pikkukylän pollarin kohellus toimivat häiriinnyttävän hyvin. Ja ainahan kunnon suolistus raiskausten välillä päivää piristää!
"
8
Bubba Ho-tep (2002)
8
Kill Bill: Vol. 1 (2003)
8
Uhrilampaat (1991)
(The Silence of the Lambs)
8
Musta joulu (1974)
(Black Christmas)
"
Kauhuklassikko tuntuu tuoreelta vielä tänä päivänä, ja hahmo murhien takana on kiehtova. Malttaa jättää lopun avoimeksi.
"
8
Blow (2001)
8
Man on the Moon (1999)
8
Casino (1995)
8
Adaptation - minun versioni (2002)
(Adaptation.)
8
Million Dollar Baby (2004)
8
Ihmeperhe (2004)
(The Incredibles)
8
1
... 4 ...
38
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute