Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Flotus
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Flotus arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Big Daddy (1999)
2
Uinu, uinu lemmikkini 2 (1992)
(Pet Sematary II)
2
Shallow Ground (2004)
2
Happy Gilmore - ammattilainen (1996)
(Happy Gilmore)
2
Anger Management - kiukkuterapian tarpeessa (2003)
(Anger Management)
2
Beowulf (2007)
2
Jatkoterapian tarpeessa (2002)
(Analyze That)
2
Pearl Harbor (2001)
"
Michael Bayn atraktiomaailmassa kilisee. Vaahtokarkkia ja hattaraa viljelevä eeppinen sotaelokuva on pohjaton kliseekuoppa ja kokonaisuutena vielä lapsellisen idioottimainen. Toimii uusien kotiteatterikaittumien testielokuvana, mutta tähänkin tarkoitukseen löytyy kymmenen kertaa parempaa meluefektiviihdettä.
"
2
Flightplan (2005)
"
Turhauttava tusinatrilleri jonka korniutta alleviivaa ärsyttävän keinotekoinen dialogi.
"
2
The Lost Boys (1987)
"
Kuvastollinen esimerkki 80-luvun raivostuttavasta tyylistä rakentaa sietämättömiä henkilöhahmoja sekä lapsellisuudessaan laskelmoivaa huumoria, joka ei naurata. Jostain syystä tämäkin elokuvapökäle on sivelty kulttimaineella huolimatta siitä, että vaikka teos sijoitettaisiin ties mihin roskaelokuvien suppeaan kastiin on se siltikkin täysin epäonnistunut tekele
"
2
Dark Floors (2008)
2
Jumper (2008)
"
Jumper on oiva esimerkki mitä tapahtuu kun kokeileva ohjaaja saa käsiinsä umpisurkean käsikirjoituksen. Kokonaisuus on reikäinen, sieluton, särmitön ja kaikin puolin muutenkin täydellinen vastakohta toimivalle viihde-elokuvalle.
"
2
High School Musical 2 (2007)
2
Domino (2005)
2
Kalman puutarha (2000)
(Cabin by the Lake)
"
Käsittämätöntä roskaa.
"
2
Game Over (2005)
2
American Pie 4: Band Camp (2005)
(American Pie: Band Camp)
"
Vaikka luultiin, että American pie leffasarja päättyisi kolmanteen osaan, niin silti menevällä leffanimikkeellä haluttiin kääriä viimeisetkin rahat katsojien taskusta. Käsittämättömän typerässä Americna pie-sarjan neljännessä osassa ei ole juuri mitään yhteistä alkuperäisten American pie leffojen kanssa. Huumoria on yritetty matkia samanlaiseksi kuin aikaisemmissakin leffoissa, mutta tässä on onnistuttu mokamaan niin hyvin että ihmetyttää. Yksikään vitsi ei naurata, tai edes hymyilytä. Leffa pyrkii myymään paljaalla pinnalla ja leffan kannessa jenkkilässä komeileekin isolla "Mature 15+" merkintä, mutta voin sanoa että sen voisi luetella suurenluokan vitsiksi. Tilan säästämiseksi en jaksa alkaa haukkumaan kaikkia osa-aluitea, vaan totean että näin surkeaa, ärsyttävää ja idioottimaista tekelettä saa kyllä etsimällä etsiä.
"
2
Jeepers Creepers (2001)
2
Blood: The Last Vampire (2009)
2
Kultainen medaljonki (2003)
(The Medallion)
2
1
... 57
58
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute