Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Flotus
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Flotus arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Chloe (2009)
"
Egoyanin eroottinen trilleri on ponneton ja ennalta-arvattava. Seyfriedin ulkoiset muodot toimivat filmin ainoana markkinakeinona.
"
3
Identtiset kaksoset (1988)
(Twins)
"
Kevyenä kasarikomediana alkava elokuva taantuu kömpelöksi road movie - viritelmäksi.
"
3
Simone - unelmien nainen (2002)
(S1m0ne)
"
Niccol on hukassa hyvän pohjamateriaalinsa kanssa. Tähti-imagon epäaitoutta käsitellään elokuvakulttuurin ja valavirtamedian kannalta, mutta teemoja alleviivataan niin suurella tussilla, että ajatteluvaraa ei katsojalle jää. Kokonaisuus on täysin kulahtanut satiirinen frankenstein-kyhäelmä aina väkisin väännettyä loppuaan myöten.
"
3
Wild Hogs - villit karjut (2007)
(Wild Hogs)
3
Next (2007)
3
Pahan oma (1997)
(The Devil's Own)
"
Täysivaltaisesti mitäänsanomaton kokonaisuus. Pohjois-Irlannin tilanne jää viitteelliseksi. Patsasteleva Pitt mongertaa irkku-aksentilla sieluttomasti.
"
3
The Wicker Man (2006)
3
15 minuuttia (2001)
(15 Minutes)
3
Liisa Ihmemaassa (2010)
(Alice in Wonderland)
"
Burton riistää perinteistä Liisan tarinasta kaiken satumaisuuden ja heittää tilalle tympeää ja väkivaltaista bulkkifantasiaa jossa päätähtenä on näennäisesti tutut hahmot sekä tuhoton määrä tietokone-efektejä. Lattea ja kliininen elokuva muistuttaa juonirakenteeltaan Narnian jatko-osaa kaikkine virheineen.
"
3
Ocean's Twelve (2004)
3
Pauly Shore Is Dead (2003)
"
Nähtävästi näyttelijöiden yhteisenä vitsinä tuotettu elokuva epäonnistuu kaikessa hauskuuttamisessa.
"
3
Silent Hill (2006)
"
Umpitylsällä juonentyngällä kokoon kyhätty kauhupeliadaptaatio, joka turvautuu lähinnä prameisiin kuviin ja lähdepelin outoihin otuksiin. Ihmisruumis taittuu jos minkälaiseen groteskiin irrotteluun, mutta kokonaisfiilis on onttoakin ontompi.
"
3
Hiiri, jota ei saatu hengiltä (1997)
(Mousehunt)
"
Hiirtä ehkä ei saatu, mutta leffan tekijät voisi olla seuraava kohde, tällaista sähläystä ei mielellään kato.
"
3
Sikin sokin saduissa (2006)
(Happily N'Ever After)
3
Ghost Rider - aaveajaja (2007)
(Ghost Rider)
3
Cheerleader helvetistä (2009)
(Jennifer's Body)
"
Jennifer's Body on auttamatta ongelmallinen kauhuelokuva. Kauhun virallisessa merkityksessä se edustaa genreään korkeintaan nimellisesti, ja kyseessä on enemmänkin populaarikulttuurisilla viittauksilla kuorrutettu sekasotkuinen musta komedia. Femiininen vaikutusvalta ja tyttöjen välinen ystävyys jäävät teemoina pikkunäppärän dialogin ja itseriittoisen huumorin alle.
"
3
Book of Shadows: Blair Witch 2 (2000)
3
Eragon (2006)
3
Toys (1992)
3
Yksin kotona 2 - eksynyt New Yorkissa (1992)
(Home Alone 2: Lost in New York)
"
En oo muuten vähään aikaan nähnyt köykkäsempää, ja imelämpää esitysta. HUONO
"
3
1
... 52 ...
58
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute