Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Flotus
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Flotus arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Elephant (2003)
4
Armageddon (1998)
4
Sivulliset uhrit (2002)
(Collateral Damage)
4
007 - Quantum of Solace (2008)
(Quantum of Solace)
4
Mustan ritarin legenda (2001)
(Black Knight)
4
Big Bounce - huijaus Havaijilla (2004)
(The Big Bounce)
"
Tylsä ja tyhjänpäiväinen rikoskomedia.
"
4
Satumainen onni (2006)
(Just My Luck)
4
Suspect Zero - täydelliset rikokset (2004)
(Suspect Zero)
4
The Strangers (2007)
"
Funny Gamesia etäisesti muistuttava, mutta elokuvalliselta tyyliltään klassisempi ja ilman kriittistä kommentaaria. Terrori-kauhua, jota jännittää alkuosan, mutta lopulta loppuratkaisuaan myöten suistuu yhdentekeväksi.
"
4
Nick & Norah - loputon soittolista (2008)
(Nick and Norah's Infinite Playlist)
"
New Yorkin urbaaniin estetiikkaan ja indie-rock-musiikkiin luottava elokuva pyrkii kovasti olemaan oman aikansa Svengijengi-62 ja High Fidelity -inkarnaatio, mutta typistyy kuitenkin lähinnä keskinkertaiseksi nuorten romanssimukaelmaksi
"
4
Aeon Flux (2005)
"
Harvinaisen karu tekele. Kokonaisuus tuntui lähennä naurettavalta, eikä vähiten ilmeettömien näyttelijöiden ansiosta.
"
4
Kunniavelka (2000)
(Rules of Engagement)
4
She's the Man (2006)
4
Swimfan (2002)
"
Teinijännäri josta puuttuu melkein kaikki oleellinen.
"
4
Conan Hävittäjä (1984)
(Conan the Destroyer)
4
Date Movie (2006)
"
Elokuvalla oli ajoittain hetkensä, mutta kaiken kaikkiaan tämä oli hyvin hyvin hyvin keskinkertaista viihdettä täysin mitättömällä juonella ja tarinalla. Vitsiä vitsin perään, eikä niistä valtaosa edes ollut kovin kaksisia. Vaikka tämä voittaakin Scary movie 4 niin suosittelen katsomaan vain jos nyt ei parempaa tekemistä illan ratoksi löydy.
"
4
Wanted (2008)
4
Kovaa peliä Chinatownissa (1999)
(The Corruptor)
4
Serenity (2005)
"
Nähtyäni Serenityn odotin että IMDB:n arvosana olisi siitä joku alle viitonen. Sain melkein sydärin nähtyäni, että se oli 8.00 tasan. En tiedä että menikö itseltäni jotain ohi, mutta Serenity oli kertakaikkiaan tylsintä ja puuduttavinta katsottavaa vähään aikaan. Juoni oli hakusessa alusta lähtien, näyttelijät olivat kehnoja, mutta toisaalta syy oli myös täysin tökeröissä roolihahmoissa. Tiedän että mielipiteet ovat subjektiivisia, mutta jos valtaosa ihmisistä on pitänyt sarjaa hyvänä on nähtävästi minun näkemys asiasta sitten puutteellinen. Mielipiteeni on kuitenkin Serenitystä edelleen se mitä äsken sanoin, leffa ei vaan yksinkertaisesti toiminut.
"
4
Ghost Dog - samuraiden tapaan (1999)
(Ghost Dog: The Way of the Samurai)
4
1
... 50 ...
58
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute