Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Flotus
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Flotus arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Villit kuviot (1998)
(Wild Things)
4
Prizzin kunnia (1985)
(Prizzi's Honor)
"
Oikeastaan melko tunneköyhä elokuva. Nicholson tekee taas kyllä hyvän suorituksen, mutta hänen urallaan on nähty paljon parempiakin. Näyttelijöiden kemiat eivät toimi ja koko homma tuntuu todella kornilta jopa komediaksi. Leffan katsoo ilman suurempia tuskia, mutta eipä tämä todellakaan minun listoissani mikään mestarielokuva ole.
"
4
The Running Man - juokse tai kuole (1987)
(The Running Man)
4
Conan Barbaari (1982)
(Conan the Barbarian)
4
Voitte suudella sulhasta (2007)
(I Now Pronounce You Chuck And Larry)
4
Megamind (2010)
4
Pinnan alla (2005)
(Into the Blue)
"
Koko elokuva on kuin typeryyden riemuvoitto. Sekä juoni, sisältö että koko idea on täysin surkeita ja yksinkertaisia, jopa tällaiselle elokuvalle. Vasta loppupuolella näkyi viitteitä siitä mihin suuntaan leffaa olisi pitänyt lähteä ohjaamaan, mutta ei se kokonaisuutta pelastanut. Jessica Alba taitaa olla ainoa asia minkä takia tätä elokuvaa viitsisi edes katsoa, mutta harmi vain että tyttö ei kovin paljon päässyt esille tässä pätkässä.
"
4
Ganes (2007)
4
Hachiko - tarina uskollisuudesta (2009)
(Hachiko: A Dog's Story)
4
Hiipivää kauhua (1996)
(Fear)
4
Hancock (2008)
"
Kaikki se, mitä elokuvan alkuosa tarjoaa korkeatasoiseen kasvutarinaan, heitetään romukoppaan ja mukaan tungetaan outoja viiden sentin filosofisia näkemyksiä rakkaudesta sekä vastavoimista. Elokuvan sujuva kuljetus kokee uskomattoman notkahduksen, koska juonenkäänteille ei tunnu löytyvän mitään perusteluja ja kokonaisuus alkaa muistuttaa jotain sellaista mistä ei saa tarttumapintaa vaikka kuinka yrittäisi.
"
4
Marie Antoinette (2006)
4
Bronxin hurrikaani (1996)
(Hung fan kui)
4
Solaris (2002)
"
Jos tämä leffa etenisi yhtään hitaammin se kulkisi takaperin. En tiedä mikä leffassa kaikkia viehättää, ehkä odotin jotain aivan muuta
"
4
The Fan - pelko iskee (1996)
(The Fan)
"
De Niron persoonallisuus menee hukkaan köykkäisessä trilerissä.
"
4
Hal ja iso rakkaus (2001)
(Shallow Hal)
"
Joo, ihan kiva söpö idea, mutta toteutus olisi voinut olla sata kertaa parempi. Turhan pitkää kierrätettiin samoja vitsejä, ja eikän leffa jaksanut pysyä kasassa koko kestonsa ajan.
"
4
The Skulls (2000)
4
Jackie Chanin Ensi-isku (1996)
(Ging chaat goo si 4: Gaan dan yam mo)
4
Sekopäät (1994)
(Airheads)
4
American Pie 2 (2001)
4
1
... 45 ...
58
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute