Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Flotus
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Flotus arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Yksin kotona (1990)
(Home Alone)
"
Ensimmäin oli paras, ja siitä eteenpäin.... noh enpä sano mitään
"
7
Tyttöni mun (1991)
(My Girl)
7
Vares - yksityisetsivä (2004)
7
Rosencrantz ja Guildenstern ovat kuolleet (1990)
(Rosencrantz & Guildenstern Are Dead)
7
Dick Tracy (1990)
"
Sarjakuvamainen tunnelma,ja juoni. olivat elokuvan valtti
"
7
Super Size Me (2004)
7
Päämies (1994)
(The Client)
7
Lumikki ja seitsemän kääpiötä (1937)
(Snow White and the Seven Dwarfs)
7
The Pledge - kunniasanalla (2001)
(The Pledge)
7
Elizabethtown (2005)
7
Hiljaiset sillat (1995)
(The Bridges of Madison County)
"
Päähenkilöiden välistä suhdetta rauhallisesti ja uskottavasti kypsyttelevä elokuva välttää väkinäisyyden tunteen Eastwoodin ja varsinkin Streepin ansiosta. Kincaid tuntuu hahmona jäävän kuitenkin ontommaksi kuin kokonaisvaltaisemmin kirjoitettu Francesca.
"
7
Me Kostajat (1998)
(The Avengers)
7
Tähtien sota: Episodi III - Sithin kosto (2005)
(Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith)
7
Vaarallinen tehtävä III (2006)
(Mission: Impossible III)
"
Pitkästä aikaa laadukas toimintaelokuva.
"
7
Shakaali (1973)
(The Day of the Jackal)
7
Neuvottelija (1998)
(The Negotiator)
"
Mielenkiintoisesti alkuasetelman päälaelleen kääntävä toimintajännäri, jonka mielenkiintoisinta antia olivat pääosaesittäjien väliset dialogit. Aina välillä elokuva kyllä sortui perustason ryminäksi, mutta kokonaisuus kuitenkin onnistui jättämään hyvän maun suuhun. Neuvottelija erottuu selvästi lajityyppinsä edustajista edukseen ja on tämän takia myös ehdottomasti katsomisen arvoinen elokuva.
"
7
Blow Out - viimeinen todistaja (1981)
(Blow Out)
7
A Love Song for Bobby Long (2004)
7
Hiipivä tiikeri, piilotettu lohikäärme (2000)
(Wo hu cang long)
7
Tyttö tuollainen (2004)
(Jersey Girl)
"
Lämminhenkinen elokuva isän ja lapsen välisestä suhteesta. Kevyttä ja mukavaa katsottavaa.
"
7
1
... 16 ...
58
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute