Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
koivuhalko
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän koivuhalko arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Siirtolaiset (1995)
(My Family)
8
Harry Potter ja kuoleman varjelukset, osa 1 (2010)
(Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I)
8
Sodan peto (1988)
(The Beast of War)
8
Rahat ja henki (1999)
(Plunkett & Macleane)
8
Kauhun kilometrit (1971)
(Duel)
8
Avaruusboltsit (1987)
(Spaceballs)
8
Lokero 507 (2002)
(La caja 507)
8
Bad Luck Blackie (1949)
8
Gerald McBoing-Boing (1951)
8
Red Hot Riding Hood (1943)
8
Näin koulutat lohikäärmeesi (2010)
(How to Train Your Dragon)
8
Stalker (1979)
8
Rocky III - tiikerinsilmä (1982)
(Rocky III)
8
A Wild Hare (1940)
8
Guardians of the Galaxy Vol. 3 (2023)
8
Tupla-karate juustolla (1984)
(Kuai can che)
8
Tulikärpästen hauta (1988)
(Hotaru no haka)
8
The Secret Adventures of Tom Thumb (1993)
8
Laiva-Kalle nuorempi (1928)
(Steamboat Bill, Jr.)
"
Alkupuoleltaan aavistuksen hitaanlainen leffa pääsee vauhtiin, kun tarinassa annetaan kunnolla tilaa ilmeettömän miehen akrobaattisille suorituksille. Lopun myrskykohtaus, jossa Buster Keatonin päälle kaatuu mm. talo, on leffahistorian legendaarisimpia toimintajaksoja.
"
8
Tappoprojekti (1983)
('A' gai waak)
8
1
... 83 ...
475
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute