Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
koivuhalko
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän koivuhalko arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Bambi (1942)
8
Gestapon vihollinen numero 1 (1977)
(Soldaat van Oranje)
8
Lurjukset (1996)
(Bottle Rocket)
8
Buñuel kilpikonnien labyrintissä (2018)
(Buñuel en el laberinto de las tortugas)
8
Kehäkuninkaat (1996)
(When We Were Kings)
8
Trail of the Screaming Forehead (2007)
8
Kova panos Dodge Cityssä (1966)
(A Big Hand for the Little Lady)
"
Letkeä, yhden, mutta sitäkin isomman, pokeripelin ympärille keskittyvä länkkäri. Kaikki saa alkunsa, kun seudun mahtimiesten vuosittaisen, isoilla panoksilla pelattavan pokerin keskelle pelmahtaa uudisasukaspariskunta, jonka mies on valmis sijoittamaan peliin kaikki säästönsä ja hiukan enemmänkin. Leffa on viihdyttävä ja pitää hyvin otteessaan puolitoistatuntisen kestonsa. Omalla kohdallani katseluun ja arvioon liittyi jonkin verran nostalgiaa, kun joitakin kohtauksia muistin lähes oikein vuosien takaa, jolloin tämän olen pikkupoikana telkkarista nähnyt. Hyvä oli huomata, ettei tämä kuitenkaan ollut aivan noloimpia tuolta ajalta mieleen jääneistä elokuvista.
"
8
Stargate - tähtiportti (1994)
(Stargate)
8
Sleepers - katuvarpuset (1996)
(Sleepers)
8
Parfyymi - erään murhaajan tarina (2006)
(Perfume: The Story of a Murderer)
8
Wayne's World (1992)
8
Rakkauden lähde (1986)
(Manon des sources)
8
Pako muurin takaa (2018)
(Ballon)
8
Bullitt (1968)
8
L'homme à la trottinette électrique (2024)
8
Unelma avaruudesta (2006)
(The Astronaut Farmer)
8
Ghost Dog - samuraiden tapaan (1999)
(Ghost Dog: The Way of the Samurai)
8
This Is England (2006)
8
Carlos the Jackal (2010)
(Carlos)
8
Taksikuski (1976)
(Taxi Driver)
8
1
... 74 ...
475
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute