Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
koivuhalko
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän koivuhalko arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Damon the Mower (1972)
8
Kuu (2011)
(La luna)
8
Hirveän onnellinen (2008)
(Frygtelig lykkelig)
8
Vanki (2013)
(Kvinden i buret)
8
Räsynukke (1955)
(The Night of the Hunter)
8
Staplerfahrer Klaus - Der erste Arbeitstag (2000)
8
Jadeskorpionin kirous (2001)
(The Curse of the Jade Scorpion)
8
Elephant (1989)
8
Vihan hedelmät (1940)
(The Grapes of Wrath)
8
Comic-Con Episode IV: A Fan's Hope (2011)
8
Salainen agentti vanhainkodissa (2020)
(El agente topo)
8
Capricorn Yksi (1978)
(Capricorn One)
8
The Revenge of the Earthquake (2012)
"
Trash Video ja Insane Bastards eivät petä edelleenkään. Tarina henkilökohtaista kostoa hautovasta maanjäristyksestä on juuri niin hurttia ja typerää huumoria kuin sopii odottaakin. Värikkäät hahmot ja hienot efektit kotimaiseksi indieleffaksi ovat leffan vahvuus, jonkun toisen mielestä ehkä myös heikkous.
"
8
Side by Side - Elokuvan tulevaisuus (2012)
(Side by Side)
8
Vidocq ja neitsytmurhat (2001)
(Vidocq)
8
Ihmisiä sunnuntaina (1930)
(Menschen am Sonntag)
8
Pitkä kuuma kesä (1999)
8
Speed - kuoleman kyydissä (1994)
(Speed)
8
Yli aidan (2006)
(Over the Hedge)
8
Vicky and Sam (2010)
8
1
... 33 ...
474
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute