Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Toukka
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Toukka arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Amerikan Psyko (2000)
(American Psycho)
8
The Darjeeling Limited (2007)
8
Hiroshima (2009)
8
Etäisten laaksojen mies (1953)
(Shane)
8
Gone Baby Gone (2007)
8
American Pie (1999)
"
Saa puristettua nuoruudesta jotain erittäin aitoa ja osuvaa irti. Hieno kasvukuvaus, joka kärsii turhaan törkykomedian maineesta.
"
8
Kummeli Kultakuume (1997)
8
Kun Greenpeace muutti maailmaa (2015)
(How to Change the World)
8
Muppet-elokuva (1979)
(The Muppet Movie)
8
Stories We Tell (2012)
8
Muppettien joulu (1992)
(Muppet Christmas Carol)
"
Kaunis, koskettava ja hauska. Tyylikäs filmatisointi klassisesta sadusta.
"
8
Brokeback Mountain (2005)
8
Kiukun parempi puoli (2005)
(The Upside of Anger)
8
Robin Hood (1973)
8
Muukalaisten paratiisi (1984)
(Stranger Than Paradise)
8
Musta jää (2007)
8
Maanantain auringossa (2002)
(Los Lunes al sol)
8
Kiinassa syödään koiria (1999)
(I Kina spiser de hunde)
8
Menetetty maa (2007)
(No Country for Old Men)
8
Kuka viritti ansan, Roger Rabbit? (1988)
(Who Framed Roger Rabbit)
8
1
... 37 ...
173
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute