Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Toukka
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Toukka arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Tohtori Zhivago (1965)
(Doctor Zhivago)
8
Käki (2002)
(Kukushka)
8
Pohjanmaa (1988)
8
Maratoonari (1976)
(Marathon Man)
8
Unbreakable - särkymätön (2000)
(Unbreakable)
8
Hiiriä ja ihmisiä (1992)
(Of Mice and Men)
8
Deadpool (2016)
8
Skavabölen pojat (2009)
8
Mad Bastards (2010)
8
Tuntematon sotilas (1955)
8
Scary Movie (2000)
8
Lumière! (2016)
(Lumière! L'aventure commence)
8
Olkikoirat (1971)
(Straw Dogs)
8
Beverly Hills kyttä (1984)
(Beverly Hills Cop)
8
Onnen maa (1993)
8
Parasite (2019)
(Gisaengchung)
8
Danny the Dog (2005)
8
Ray (2004)
8
Paholaisen selkäranka (2001)
(El espinazo del Diablo)
8
Bellevillen kolmoset (2003)
(Les triplettes de Belleville)
"
Erittäin hieno elokuva, jossa mielikuvitus virtaa. Silmiä miellyttävä piirrosjälki on plussaa. Mykänajan komedioiden suuntaan kumartava mestariteos.
"
8
1
... 29 ...
173
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute