Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Toukka
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Toukka arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
The Wrestler - painija (2008)
(The Wrestler)
10
Pianisti (2002)
(The Pianist)
10
Tähtien sota (1977)
(Star Wars)
10
Viisi vuodenaikaa (2003)
(Bom Yeoareum Gaeul Gyeoul Geurigo Bom)
10
Kansalainen Kane (1941)
(Citizen Kane)
10
L.A. Confidential (1997)
10
American History X (1998)
10
Nykyaika (1936)
(Modern Times)
10
Trainspotting (1996)
10
Mafiaveljet (1990)
(Goodfellas)
10
Bowling for Columbine (2002)
10
Viimeinen elokuva (1971)
(The Last Picture Show)
10
Seitsemän samuraita (1954)
(Shichinin no samurai)
10
Menneisyyden ote (2003)
(Mystic River)
10
The Straight Story (1999)
10
Sicko - aivan sairasta (2007)
(Sicko)
10
Huuliharppukostaja (1968)
(C'era una volta il West)
10
Terminator - tuhoaja (1984)
(The Terminator)
10
Tahraton mieli (2004)
(Eternal Sunshine of the Spotless Mind)
10
Eräs rakkaustarina (1970)
(En kärlekshistoria)
"
Erittäin upea. Tämä elokuva vie aitoudessaan katsojan tunnetilaan, josta voi vain haaveilla. Vaikka lämmittää mieltä, niin satuttaa samalla kuin naulojen syöminen.
"
10
1
2 ...
173
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute