Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Toukka
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Toukka arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Stalker (1979)
8
Kun sudet ulvovat (1983)
(Never Cry Wolf)
"
Todella hieno elokuva ihmisen suhteesta luontoon. Upeita kuvia ja lumoavan rauhallinen tunnelma. Varsin epätyypillinen luontofilmi Disneyltä, kun hylkää tarinan lähes kokonaan keskittyen tunnelman rakentamiseen.
"
8
Tulikärpästen hauta (1988)
(Hotaru no haka)
8
Elämä ennen kaikkea (2010)
(Life, Above All)
8
Isku sydämeen (1971)
(Le souffle au coeur)
8
Juokse Lola! (1998)
(Lola rennt)
8
28 päivää myöhemmin (2002)
(28 Days Later...)
8
Aileen Wuornos eli miten murhaaja markkinoidaan (1992)
(Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer)
"
Hyytävä dokkari ihmispedosta, josta kasvatettiin sellainen.
"
8
Gestapon vihollinen numero 1 (1977)
(Soldaat van Oranje)
8
Changeling - vaihdokas (2008)
(Changeling)
8
Sympathy for Mr. Vengeance (2002)
(Boksuneun naui geot)
8
The Descendants (2011)
8
Le Havre (2011)
8
Paha perhe (2010)
8
Berliinin taivaan alla (1987)
(Der Himmel über Berlin)
8
Poikamiesboksi (1960)
(The Apartment)
8
A Serious Man (2009)
8
Amélie (2001)
(Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)
8
Moulin Rouge! (2001)
8
Karhu (1988)
(L'ours)
8
1
... 16 ...
173
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute